Thank you so much. I am very interested in buying that powder. That is a very good idea (if I don't react to any of the ingredients). The only problem is, it's $60 for only 10 servings. If I took a couple of servings a day, that would be $60 every 5 days, and about $360 per month. More than that if I took more than a couple of servings per day. I wonder if there's something of equal quality that is cheaper. I would still be willing to buy though, if it helped keep weight or helped gain weight until I got better.
You mentioned avocados, yeah, I was eating them every day for the calories for 2-3 months until I guess my leaky gut created an allergy towards them. Unfortunately they make me extremely uncomfortable now. Same goes with almond butter. Any other suggestions?